Praca za granicą a napiwki

Mam wrażenie, że w Polsce w wielu miejscach napiwki dopiero raczkują. Ludzie nie są przyzwyczajeni do ich zostawiania, a przynajmniej nie tak wysokich i nie tak często jak robią tą ludzie w innych krajach. W USA dostaniecie napiwek nawet jeżeli rodzic kupi w waszej knajpie jedynie cole i czipsy dla dzieciaka. Nie będzie on wtedy duży, ale zawsze!
Czasami jednak klienci lubią nam zachodzić za skórę.

Praca za granicą a napiwek (więcej…)

Praca za granicą – jak to naprawdę wygląda?

Jak część z was wie, w USA byłam w sumie kilka razy. Z reguły jeździłam do pracy. Obecnie panoszę się zwiedzając <3 i jest wspaniale!
Przy okazji organizacji wycieczki zaczęłam jednak trochę wspominać stare czasy. Praca za granicą jest dość specyficzna, każdy kto tego próbował tak wam powie. Praca w USA ma jednak swój wyjątkowy psztyczek ; ). Amerykanie to hmm… powiedzmy sobie wyjątkowy naród. Podzielę się z wami kilkoma cukierkami, które mi się przytrafiły.

Praca za granicą (więcej…)

My First 7 Jobs

Pewnie wielu z was zaczynało podobnie do mnie, a mianowicie w gastronomii. Czy u was było równie hm.. pokazowo?

Kelnerka z gracją - My First 7 Jobs

Widziałam kilka takich wpisów na rożnych blogach, pomyślałam, że ja również się dołączę, tym bardziej, że wydaje mi się że moja ścieżka kariery nie była bardzo typowa : )

Dla porządku dodam, że są to tylko prace za które dostawałam pensje. Byłam na dwóch bezpłatnych stażach. Brałam udział w kilku wolontariatach (przez lata byłam harcerką, a nasza drużyna angażowała się w różne akcje społeczne) oraz dawałam korepetycje w ramach programu „Mój Brat, Twoja Siostra”. No ale przechodząc do rzeczy. (więcej…)

Gówniana sprawa

Taki właśnie miałam zeszły tydzień.

Gówniana sprawa - Badanie kalprotektyny

; )

Część z was pewnie wie gdzie pracuję, dla tych co nie wiedzą: Jestem grafikiem w firmie EUROIMMUN Polska i EUROIMMUN DNA (Laboratorium Genetyczne). EUROIMMUN jest producentem testów laboratoryjnych do diagnostyki chorób autoimmunologicznych, zakaźnych i alergii oraz wybranych markerów genetycznych. Często więc trafiają mi się dość ciekawe materiały do zaprojektowania.

Kalprotektyna?

W zeszłym tygodniu robiliśmy akurat ulotkę dla naszego nowego testu czyli badania kalprotektyny w kale. Wykonuje je się przy przewlekłych dolegliwościach jelitowych (biegunka, bóle brzucha, wzdęcia). Nie będę was zanudzać szczegółami. Ogólnie chodzi oto, że poziom kalprotektyny pozwala stwierdzić czy przyczyną tych dolegliwości jest niegroźny zespół jelita drażliwego (niski poziom) czy też coś poważniejszego (przykładowo choroba zapalna jelit). Takie trochę badanie przesiewowe. Przy niskim poziomie możecie sobie po prostu oszczędzić bolesnej kolonoskopii. Jeśli wam się taka sytuacja przytrafi, sami poproście lekarza aby najpierw zlecił wam kalprotktynę!

Jak więc widzicie temat był dość śmierdzący i wokół projektu ulotki było sporo zamieszania, dlatego rozwlekło się to na aż tydzień ; ).

Pozdrowionka,
Smiley

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress